Často se ptáte - bazény

1) Co je v ceně montáže/připojení bazénu?

Montáž/připojení bazénu zahrnuje poskládání všech komponentů, instalaci do pouze naší šachty, přípravu trysek a skimmeru na připojení hadice. Šachta je připravena z naší strany tak, aby se přilepila pouze hadice od skimmeru do šachty a trysek do šachty (v případě potrubí od protiproudu). Tyto poslední lepené spoje musí provést zákazník. Je potřeba, aby bazén byl usazen ne betonové desce a následně se s bazénem nehýbalo, stejně tak i s šachtou.
Pokud nebude k setu dodaná naše šachta, přijede pouze poskládaná filtrace a komponenty, instalace do jiné šachty není součástí.
Připojení elektrických částí, světla propojení, natažení filtrací (filtr kabelu / transformátorem / světlem / zdrojem) provádí elektrikář tak, aby mohl následně provést revizi. Toto není součásti montáže!

2) Doporučujete slanou úpravu vody? Proč?

Ano, hlavně pro její snadnou údržbu, nízká náchylnost na tvorbu řas a zdravé působení na kůži. Z osobní zkušenosti víme, že často stačí pouze 2x za rok (v koupací sezóně) srovnat hodnoty pH. Zároveň doporučujeme zastřešení na bazén, které zabrání nečistotám a pomáhá udržet teplotu vody. Mořská sůl, kterou dodáváme pro úpravu slané vody, je neškodná jak pro dýchání, tak pro kůži. Obsah soli ve vodě není stejný jako v moři, takže se nemusíte obávat nepříjemných projevů slané vody (sůl na kůži, štípání očí). Na 1m3 vody doporučujeme 5 kg soli. U manuální solničky či solinátoru je potřeba měřit pH, automatická to udělá za vás. Zároveň vám automatická solnička či solinátor hodnotu pH vyrovná. Solničku je možné také doplnit o automatické měření chlóru ve vodě (solnička přidá či ubere na výkonu). Slanou úpravu vody si u nás zakoupí více než 90 % zákazníků.

3) Doporučujete koupi tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo není potřeba kupovat současně s bazénem. Doporučujeme však si nechat udělat přípravu pro tepelné čerpadlo, tzv. bypass. To zahrnuje připojení hadic k čerpadlu, které však zatím vyvedete pouze tam, kde případně čerpadlo bude. Zjistíte-li, že vám teplota vody dostačuje, čerpadlo pořizovat nemusíte ani ho připojovat. Pokud se však pro koupi čerpadla rozhodnete, jednoduše ho poté připojíte. Tepelné čerpadlo má dvě funkce, umí vodu nejen oteplovat, ale také chladit. Takže pokud si na tepelném čerpadle nastavíte danou teplotu, voda v bazénu ji nepřekročí ani v horkých dnech. Umístění tepelného čerpadla doporučujeme minimálně 50 cm od stěny a na slunném místě.

4) Váhám, jestli koupit protiproud, co doporučujete?

Pokud bazén doplníte o kvalitní protiproud, nahradí vám nejen délku, ale můžete v bazénu plavat třeba hodinu, aniž byste se museli otáčet. Protiproud nejde následně dodělat do bazénu. Je potřeba toto vědět již při objednávání. S přidáním protiproudu se mění základní kruhová šachta na větší šachtu obdélníkovou, aby bylo v šachtě dostatek místa.

Protiproudy nabízíme ve dvou variantách:

5) Může být protiproud na hladinou vody?

Protiproud nemůže být nad hladinou vody bazénu. Motor musí být pod hladinou vody v bazénu, jinak by neměl vodu a nefungoval by. Doporučuji celou technologii ponechat v naší chatě, vystrojíme vám motory a nebudete si tím komplikovat instalaci na stavbě.

6) Co je v prostoru pod schody v bazénu?

Schody jsou svařeny do korpusu bazénu, který je vodotěsně svařen na CNC. Pod schody je instalovaná tryska, aby voda pod schody stále cirkulovala v celém bazénu a za schody se nemohly držet nečistoty. Do schodů jsou udělány prostupy (otvory) v horním schodu a dole v rozích, aby voda mohla rovnoměrně cirkulovat. Deska se pod bazén udělá rovná, pod schody se beton nedává.

7) Jsou lepší halogenová nebo LED světla?

Zásadní rozdíl mezi halogenovým a LED světlem je v životnosti. LED světlo má delší životnost, nižší spotřebu energie, je barvené a ovládá se dálkovým ovladačem. Halogenové světlo svítí žlutě a tyto výhody nemá.

8) Je zapotřebí vyrovnávací nádrž k přelivovému bazénu?

Vyrovnávací jímka u naších přelivových bazénu není, má okolo celého obvodu kanál s mřížkou, do kterého voda přetéká a odkud saje čerpadlo filtrace. Žlab okolo celého bazénu je proveden do velikosti tak, aby sloužil jako vyrovnávací nádrž. Díky tomu je jednoduší stavební instalace bazénu. Vyrovnávací nádrž je spíše pro komplikaci. Má spousty dalších spojů na sací větvi, složitou instalace a zanáší se nečistotami. "Kanál" v našem provedení, odkud nasává přímo filtrace, je podstatně jednoduší na údržbu.

9) Zafoukaná izolace stěn, volná izolace dna bazénu XPS 30 mm + roxory – je potřeba?

Zateplení bazénu našim zákazníkům vždy doporučujeme. V případě absence izolace bude vodu chladit beton okolo bazénu. Bazén se zatepluje na bocích mezi žebry. K izolaci se používá extrudovaný polystyren XPS o síle 3 cm. Na dno se rozkládá zateplení přímo na betonovou desku, potřebné množství vám dovezeme přímo s bazénem, pokud zateplení bazénu objednáte. Zateplení bazénu si můžete objednat i přímo u nás, nabídku naleznete pod nabídkou bazénových setů, popř. vám můžeme poslat kalkulaci. K zateplení vám doporučujeme ještě roxory, které se protahují přes žebra bazénu. Ty následně zafixují bazén do betonu. Roxory jsou tloušťce 8 mm.
Izolaci i natažení roxorů můžete provést i při pokládání bazénu. Nicméně doporučujeme mít ji již součástí zakoupeného bazénu, ten můžete hned po dovozu položit přímo na připravenou betonovou desku a nemusíte se izolací zdržovat. Na bazén není možné použít větší tloušťku zateplení než 30 mm. Tato tloušťka plně dostačuje a větší by již na bazén nevyšla.

10) Jak postupovat, pokud bude bazén zčásti nad povrchem?

Pokud bude bazén umístěn z části nad povrchem, je zapotřebí ho obezdít ztraceným bedněním, tak aby se mohl dobetonovat mezi žebry a bedněním. Ztracené bednění musí být už od betonové desky.

11) Jakou poskytujete záruku na vaše výrobky?

Záruku na všechny výrobky poskytujeme 24 měsíců.

12) Kde jsou k dispozici všechny návody, manuály a výkresy?

Všechny výkresy a návody naleznete buď přímo na stráce produktu (zpravidla úplně dole), nebo zde ke stažení.


Často se ptáte - zastřešení

1) Jak probíhá montáž zastřešení?

Zastřešení k vám přijede kompletně smontované a na vás je pouze provrtání kolejí a přišroubování k podkladu. Následně se nasunou moduly. Návod, vrtáky a kotvící šrouby jsou součástí dodávky.

2) Proč již nemáte v nabídce zastřešení s plným polykarbonátem (průhledný jako sklo)?

Plný 4mm polykarbonát nedoporučujeme, protože se lehce poškrábe a má mnohem horší izolační vlastnosti (rozdíl teploty vody cca 4°C). Z těchto důvodů už jej nenabízíme.

3) Nabízíte bezkolejnicové či jednokolejnicové zastřešení?

Bezkolejnicové a jednokolejnicové zastřešení nenabízíme, protože není stabilní a nevydrží nános sněhu.

4) Máme v bazéně žebřík, jaké vybrat zastřešení?

Žebřík musí být umístěn uprostřed kratší strany zastřešení a budete potřebovat příplatkovou výbavu dveře v čele. Je potřeba změřit, zda bazén i s žebříkem není delší než nabízené zastřešení.

5) Jak mi bude zastřešení doručeno?

Zastřešení k vám přijede na přívěsném vozíku a je možné ho složit pouze ručně. Na složení je potřeba mít zajištěné 3 lidi, které pomůžou řidiči se složením. Zastřešení se složí na desky, které má řidič u sebe.

6) Má zastřešení aretace (zajištění) a zámky?

Každý modul má dvě aretace (z obou stran). Pokud budete chtít zastřešení zamknout je potřeba si koupit potřebný počet zámečků (na dveře jeden a na každý modul jeden).

Nenašli jste nějakou odpověď? Chcete se na něco zeptat?

Neváhejte se na nás obrátit kdykoliv v pracovní době (Pondělí - Pátek od 7,00 do 15,00) na telefonní číslo +420 732 220 497 nebo pošlete dotaz na e-mail glucpbs@gmail.com


Návody a manuály ke stažení

Stavební příprava bazénu - stáhnout (Gluc PBS - Stavební příprava.pdf)

Výkresy ke stažení

Výkres - skimmerový bazén bez protiproudu - stáhnout (Gluc PBS - Výkres - Skimmerový bazén bez protiproudu.pdf)

Výkres - skimmerový bazén s protiproudem - stáhnout (Gluc PBS - Výkres - Skimmerový bazén s protiproudem.pdf)

Výkres - Přelivový bazén s protiproudem - stáhnout (Gluc PBS - Výkres - Přelivový bazén s protiproudem.pdf)

Výkres - Přelivový bazén bez protiproudu - stáhnout (Gluc PBS - Výkres - Přelivový bazén bez protiproudu.pdf)

Další soubory ke stažení

Reklamační formulář - stáhnout (reklamacni_formular_GLUC.pdf)

Certifikát bazény - stáhnout (certifikat_bazenu.pdf)

Kontaktujte nás

Kontaktní informace

  • Pondělí - Pátek: 7:00 až 15:00
  • Adresa: Orlovská 737/125, 713 00 Ostrava-Heřmanice
  • Telefon - obchod: (+420) 732 220 497
  • Telefon - expedice/fakturace: (+420) 735 177 749

Facebook

- Napište nám